Nanobrazja

Fenomen działania na skórę. Autorska metoda prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry. Zabieg i procedura opatentowana przez Monikę Sekita-Pilch w 2017r. Zabieg charakteryzuje się natychmiastowym efektem. Rezultaty są długotrwałe. Dedykowane są jej nanotechnologiczne preparaty NANO SKIN CARE.

Co wyróżnia zabieg nanobrazji na tle innych zabiegów?

Przede wszystkim jest to zabieg dedykowany dla każdego rodzaju skóry, łącznie z kobietami w ciąży i w okresie laktacji. Mamy do czynienia z określoną procedurą zabiegową opierającą się na siedmiu etapach:

  • diagnostycznym,
  • oczyszczaniu,
  • eksfoliacji,
  • frakcjonowaniu,
  • stemplowaniu,
  • biorewitalizacji,
  • oraz laminacji skóry.

Nanobrazja polega na monitorowanym, frakcyjnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka przez nanodyskową technologię.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Nanobrazja najczęściej stosowana jest w redukcji zaburzeń keratynizacji, w usuwaniu szorstkiego, zrogowaciałego naskórka, nieestetycznego, szarego wyglądu, procesów fotostarzenia, suchości skóry, drobnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi. Znalazła również zastosowanie w terapii trądziku pospolitego, zmniejszeniu łojotoku, a także w niwelowaniu innych niedoskonałości skóry.

Dla kogo?

Nanobrazja zalecana jest przeważnie osobom w wieku od 20 do 70 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, poprawić stan i kondycję skóry oraz zredukować objawy starzenia się. Dużą korzyć odniosą z niej również osoby skarżące się na zaburzenia rogowacenia, keratynizacji czy zasinienia pod oczami a także palące papierosy.

Ile trwa pojedynczy zabieg?

​Cały zabieg trwa ok. 60 min. Jest przyjemny i bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

Ile trwa cała kuracja, ile powtórek wymaga zabieg, w jakim odstępie czasu?

​Terapia trwa 2-3 miesiące i wymaga 4-6 sesji w odstępach co 2-4 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 3-6 miesiącach.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Zabieg nanobrazji prowadzony w gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Na początku konieczne jest oczyszczenie skóry preparatem Nano Hybrid Gel. Praca urządzeniem nanopen wynosi ok 20-30 minut, gdyż nanobrazja przebiega w dwóch etapach.

Na początku skóra pokrywana jest preparatem Nano Liquid, a nanoigły wysuwane są na małą długość 0,25 mm. W tym etapie następuje frakcjonowanie naskórka i kontrolowane złuszczanie skóry.  Efekty frakcyjnego peelingu mechanicznego skóry widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Kolejnym krokiem jest stemplowanie skóry, dzięki któremu wzmacnia się pośrednio mięśnie wyrazowe twarzy. Następnie aplikowana jest nano maska uaktywniająca fazę biorewitalizacji skóry.

Końcowym etapem zabiegu jest laminacja skóry, poprzez aplikację  Nano Perls. Laminacja wpływa  rewitalizująco i regenerująco na skórę oraz działa nawilżająco dzięki  przedłużonemu działaniu.

Jakie są efekty zabiegu nanobrazji?

Wykonanie serii zabiegów nanobrazji skutkuje zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną poprawą jakości skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie jej napięcia i elastyczności, pogrubienie atroficznego naskórka oraz poprawa jego funkcji. Im bardziej zniszczona skóra, tym bardziej widoczne będą efekty zabiegów. Zabiegi ujędrniają skórę, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Czy nanobrazja może być stosowana przy delikatnej skórze i łączona z zabiegami medycyny estetycznej?

Nanobrazja może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna. Można – i warto – łączyć ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak toksyna botulinowa czy kwas hialuronowy.

Co się dzieje ze skórą po zabiegu?

Nanobrazja zmusza skórę do regeneracji. Wywołany stan frakcji powoduje bezbolesne zaczerwienienie bez efektu opuchnięcia skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-5 godzin po zabiegu. Nanobrazja nie niesie ze sobą ryzyka bliznowacenia czy pojawiania się pozapalnych zmian przebarwieniowych. Nie dochodzi bowiem tutaj do chemicznego czy termicznego uszkodzenia naskórka, więc skóra pozostaje nieuszkodzona. Brak ryzyka infekcji, sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Mimo tego w dniu zabiegu warto zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę – nie dotykać twarzy brudnymi rękami, nie przytulać się do zwierząt, unikać sprzątania i dużego wysiłku. Przez około 3-5 dni po zabiegu powinno unikać się bezpośredniej ekspozycji na silne światło słoneczne.

Proces regeneracji naskórka, jego przebudowa i tworzenia się nowych keratynocytów trwa przez okres kilkunastu dni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy skóry odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu jakichkolwiek czynników zewnętrznych.

Istotne znaczenie odgrywa również najprawdopodobniej samo frakcyjne, mechaniczne naruszenie struktury stratum cormneum i podrażnienie komórek warstwy rogowej Prowadzi to do ich pobudzenia i zwiększenia aktywności.

Jaki jest koszt zabiegu nanobrazji?

Cena zabiegu to ok. 300 zł, ale może ona się różnić, w zależności od rejonu Polski. Jeśli zabieg wykonywany jest w serii, niektóre gabinety oferują rabaty. Najlepiej dowiedzieć się o cenę zabiegu bezpośrednio w wybranym przez siebie gabinecie. Ich listę można znaleźć na stronie: www.nanobrazja.pl/gabinety

Autoryzowane gabinety:

  1. Sekita-Pilch Clinic Gorzów Wlkp., tel.: +48 695 017 687

Czy jest przewidziana terapia skóry w warunkach domowych?

Tak. Proponowana jest linia rewitalizująca i anti-aging NANO SKIN CARE do pielęgnacji skóry,  która jest absolutną rewolucją w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zaawansowany, skondensowany kompleks substancji aktywnych został zamknięty w nanocząsteczkach, co umożliwia jego głęboką penetrację w głąb skóry i ciszenie się pięknym wyglądem.

Gdzie są dostępne preparaty?

Produkty dostępne są w autoryzowanych gabinetach kosmetologii estetycznej.

Dystrybutor NANO SKIN CARE: https://www.medical-beauty.pl/nanobrazja.html

Sklep: www.nanoskincare.pl